В чест на 24 май
Министерството на културата удостоява
с почетни грамоти следните 136 творци:

Театър
Бина Харалампиева, Георги Г. Георгиев, Гинка Станчева, Елин Рахнев, Емилия Радева, Злати Златев, Иван Цонев, Коста Цонев, Крикор Азарян, Мариус Куркински, Мая Новоселска, Петър Попйорданов, Стефан Савов, Стоянка Мутафова, Татяна Лолова.

Писатели, преводачи, книгоиздатели и книгоразпространители
Анна Златкова, Васил Станилов, Георги Господинов, Георги Куфов, Георги Цанков, Димитър Коруджиев, Донка Петрунова, Йоана Томова, Йордан Радичков, Йордан Панайотов, Кирил Кадийски, Кръстан Дянков (посмъртно), Любомир Илиев, Любомир Русанов, Мариан Кенаров, Надя Фурнаджиева, Николай Кънчев, Сидер Флорин, Станка Пенчева, Тончо Жечев.

Библиотеки и читалища
Весела Магнева, Върбан Ангелов, Ганчо Алексиев, Запро Икономов, Иван Чомаков, Йордан Васев, Лиляна Албанска, Надка Вучева.

Училища по изкуствата и културата
Гаро Балтаян, Здравка Коларова, Йордан Калчев, Мария Атанасова, Милка Митева, Сашка Петрова, Симеон Серафимов, Стана Чолакова.

Музика и танц
Ангел Станков, Бисер Деянов, Богдана Карадочева, Василка Спасова, Вили Казасян, Владимир Аврамов, Димитър Тъпков, Евгения Кръстева, Ива Чавдарова, Йордан Дафов, Йосиф Радионов, Константин Зидаров, Красимир Кюркчийски, Лили Иванова, Лиляна Бочева, Милена Моллова, Михаил Ангелов, Радосвета Бояджиева, Симеон Щерев, Янка Рупкина, Ясен Вълчанов.

Кино
Адела Пеева, Анна Харалампиева, Войчех Тодоров, Иван Павлов, Николай Волев.

Недвижими паметници на културата
Боян Кузупов, Веселин Венков.

Архитектура
Александър Баров, Богдан Томалевски, Евлоги Цветков, Иван Татаров (посмъртно), Иван Никифоров, Иван Стефанов, Стефан Колчев.

Музеи, галерии и изобразителни изкуства
Дойно Дойнов, Иван Кирков, Карамфила Грудова, Любен Зидаров, Магдалина Станчева, Пламен Янкуловски.

Журналисти
Доньо Донев, Донка Стамболийска, Драган Тенев, Петя Тетевенска, Райна Йотова, Стефан Джамбазов, Стефка Маймарева.

Български културни институти в чужбина
Италия - Джанелла Борелли
Чехия - Ивана Сръбкова, Милена Климова.
Русия - Валерия Федотова, Марина Шашкова, Йова Йорданова.
Австрия - Анета Булант-Каменова, Анна-Люля Праун, Любомир Панчев, Нели Бошкова, Стоимен Стоилов.
Унгария - Бенедек Киш, Йожеф Уташи, Петер Юхас, Петър Петров.
Германия - Волфганг Шрайнер, Гернот Ерлер,
Гунар Хиле, Михаел Клет, Ангелика Тиле, Оливер Циле, Улрих Кромер.
Словакия - Мария Добрикова, Микулаш Кочан,
Петер Кривда, Петер Турай.
Полша - Александър Наумов, Ванда Смоховска-Петрова, Войчех Галонска, Гражина Шват-Гълъбова, Йежи Русек, Максимилиян Целеда, Малгожата Коритковска, Тереса Домбек-Виргова (посмъртно), Ханна Карпинска.
Дания - Михаил Делчев
Канада - Антония Антонова

(Имената
са подредени
по азбучен ред)