Награди на Министерството на културата
В чест на 24 май Министерството на културата удостои с почетни грамоти и плакети (имената са подредени по азбучен ред):

Театър
Александър Балкански, Анета Сотирова, Бойка Велкова, Борислав Чакринов, Валентин Ганев, Валентин Стойчев, Васил Попилиев, Георги Русев, Димитър Хаджиянев, Катя Динева, Константин Коцев, Мария Стефанова, Таня Масалитинова.

Писатели, преводачи, книгоиздатели
Благой Димитров, Весела Люцканова, Вихрен Чернокожев, Ерика Лазарова, Жана Николова-Гълъбова, Ирина Александрова, Кръстю Пастухов, Малина Томова, Раймонд Вагенщайн, Стоян Каролев, Федя Филкова, Фросима Парашкевова.

Библиотеки и читалища
Боряна Христова, Дора Илиева, Любомир Илиев, Христо Тъпанов, Цанка Георгиева.

Училища по изкуствата и културата
Кунка Панчева, Петър Петров, Цветанка Апостолова, Юлия Кехайова-Ненова, Янка Сърмова.

Музика и танц
Александрина Пендачанска, Асен Овчаров (посмъртно), Ваня Костова, Вълкана Стоянова, Кирил Стефанов, Милен Начев, Росица Баталова, Христо Арищиров, Христо Недялков.

Кино
Александър Янакиев, Васил Михайлов, Иван Андонов, Росица Вълканова.

Паметници на културата
Бонка Илиева, Златка Кирова, Люба Красовска, Мария Чичикова, Стефка Ангелова.

Архитектура
Атанас Агура, Иван Попов, Михаил Соколовски, Цветан Коланджиев.

Музеи, галерии, изобразителни изкуства
Александър Вълчев, Борис Димовски, Веселин Тенев, Димитър Митрев, Евелина Ханджиева, Иван Райкински, Любен Гайдаров, Ненко Токмакчиев, Христо Стефанов, Христо Харалампиев.

Журналисти
Валя Стоянова, Георги Любенов, Григор Малинов, Евгения Атанасова, Панайот Денев, Пенка Момчилова, Пролет Велкова.

Боряна Занова, създател на детско студио "Пластична живопис".

Български културни институти в чужбина
Австрия: Лиза Фишер, Ник Тиц, Христо Станишев, Юрислав Чарийски.
Германия: Бригите Вауер, Рудолф Барч, Хени Лайденфрост.
Дания: Клаус Ото Капел.
Италия: Томазо Троизе.
Полша: Збигнев Клейн, Хелена Мадани, Целина Юда.
Русия: Дона Михайлова.
Словакия: Катарина Чиерна, Любо Роман, Юлия Дудашова.
Унгария: Габриела Хаджикостова, Димитър Цуцуманов, Падар Марта (телевизионен директор на "Програма Рондо" на Унгарската национална телевизия).
Франция: Шантал Стилиани.
Чехия: Зденка Рахункова, Ян Рихлик.