ЛОВЕШКА ОБЛАСТ

ОБЩИНА
ИЗБРАН КМЕТ
ИЗДИГНАТ ОТ
ТУР
РЕЗУЛ.
2.Априлци
Стоян Ангелов Иванов*
Народен съюз
I
55.77%
3.Белене
Петър Илиев Дулев*
БСП и коалиция
I
55.73%
4.Велико Търново
Драгни Стефанов Драгнев
БСП и коалиция
I
54.87%
5. Габрово
Николай Стефанов Дачев
СДС
II
50.41%
6.Горна Оряховица
Никола Иванов Колев*
БСП и коалиция
I
53.41%
8.Гулянци
Личо Димитров Тончев*
БСП и коалиция
I
50.55%
10.Долна Митрополия
Радослав Георгиев Илиевски*
БСП и коалиция
I
61.46%
11.Долни Дъбник
Венцислав Василев Върбанов*
Народен съюз
II
51.40%
12.Дряново
Дария Димитрова Съчкова
БСП и коалиция
I
62.92%
13. Елена
Сашо Петков Топалов*
БСП и коалиция
I
72.04%
14. Златарица
Никола Йорданов Радев
БСП и коалиция
I
66.49%
16.Левски
Светлин Здравков Ангелов
БСП и коалиция
I
51.81%
17.Летница
Емил Симеонов Атев
БСП и коалиция
II
55.11%
18.Ловеч
Пламен Петков Еврев
БСП и коалиция
I
50.70%
19.Луковит
Огнян Борисов Астарджиев
БСП и коалиция
I
53.96%
20.Лясковец
Димитър Диков Дервишев
БСП и коалиция
II
56.34%
21.Никопол
Иван Димитров Дрончев*
БСП и коалиция
I
57.02%
22. Павликени
Венцислав Стоянов Иванов*
БСП и коалиция
I
58.24%
23. Пелово
Величко Вълчев Ценов
БСП и коалиция
I
67.53%
24.Плевен
Румен Йорданов Петков
БСП и коалиция
II
52.40%
26.Полски Тръмбеш
Пламен Петров Минев*
БСП и коалиция
II
61.34%
27. Пордим
Дора Величкова Великова*
БСП и коалиция
I
63.92%
28. Свищов
Николай Михаилов Кузнецов
БСП и коалиция
II
60.44%
29.Севлиево
Йовко Христов Йовков
БСП и коалиция
II
60.30%
31.Стражица
Райчо Костадинов Миленков*
БСП и коалиция
I
69.49%
32.Сухиндол
Митю Ангелов Димитров
БСП и коалиция
I
68.04%
33.Тетевен
Васил Иванов Петров
БСП и коалиция
II
48.45%
34.Троян
Дилян Ангелов Енкин
БСП и коалиция
I
50.39%
35.Трявна
Тодор Илиев Шарланджиев
БСП и коалиция
I
62.32%
36. Угърчин
Веселин Василев Русков*
БСП и коалиция
I
51.07%
37.Червен бряг
Тошко Атанасов Тодоров*
БСП и коалиция
I
52.74%
38.Ябланица
Васил Найденов Василев
БСП и коалиция
II
60.35%

Забележкa: Номерацията и подредбата на общините е според тази на ЦИК.

Със звездичка (*) са отбелязани кметовете, избрани за втори мандат.

ч.и.-частични избори (досега проведени в общини Рила, Котел, Долни чифлик и Батак)