ОБЛАСТ МОНТАНА

ОБЩИНА
ИЗБРАН КМЕТ
ИЗДИГНАТ ОТ
ТУР
РЕЗУЛ.
1.Белоградчик
Владимир Георгиев Живков
БСП и коалиция
I
62.61%
2.Берковица
Красимир Статков Статков
БСП и коалиция
I
53.42%
3.Бойница
Богдан Станов Цоков*
Инициативен комитет
I
50.03%
4.Бойчиновци
Стефчо Георгиев Костадинов
БСП и коалиция
I
60.36%
5.Борован
Петър Тодоров Цветковски*
БСП и коалиция
I
61.84%
6.Брегово
Александър Серафимов Фирков*
БСП и коалиция
I
57.51%
7.Брусарци
Деми Борисов Димитров
БСП и коалиция
I
55.79%
8.Бяла Слатина
Иван Маринов Георгиев
БСП и коалиция
II
55.62%
9. Видин
Иван Младенов Симеонов
БСП и коалиция
I
59.69%
10.Враца
Румен Николов Стоманярски
БСП и коалиция
I
56.50%
11.Вълчедръм
Красимир Милчев Петров
БСП и коалиция
I
52.76%
12.Вършец
Антония Матеев Младенов
БСП и коалиция
II
55.52%
14.Георги Дамяново
Александър Стоянов Свиларов
БСП и коалиция
I
66.93%
15.Грамада
Нешо Митов Нейков
БСП и коалиция
I
66.08%
16.Димово
Тодор Илиев Тодоров*
БСП и коалиция
I
70.60%
19.Кнежа
Николай Георгиев Горнишки
БСП и коалиция
I
64.70%
20. Козлудуй
Константин Петров Рошков
Инициативен комитет
II
40.95%
21.Криводол
Крум Сотиров Тодоров*
БСП и коалиция
I
67.81%
22.Кула
Ваньо Жиков Иванов
БСП и коалиция
II
53.10%
24.Лом
Богомил Величков Колчев
Инициативен комитет
II
57.22%
25.Макреш
Перо Рачев Василев*
БСП и коалиция
I
58.44%
26.Медковец
Иван Ангелов Иванов
БСП и коалиция
I
70.93%
27.Мездра
Цветко Тодоров Петков*
БСП и коалиция
II
59.07%
28.Мизия
Иванка Цвяткова Кунчева*
БСП и коалиция
I
64.68%
29.Монтана
Пенка Борисова Йорданова
БСП и коалиция
II
56.07%
30.Ново село
Антоанетка Евстатиева Станева
БСП и коалиция
II
58.05%
31.Оряхово
Христо Петров Иванов
БСП и коалиция
I
51.67%
32.Роман
Николай Миков Миковски*
БСП и коалиция
I
59.18%
33. Ружинци
Радко Георгиев Кочев
БКП
I
51.01%
35. Хайредин
Васил Ценов Георгиев
Инициативен комитет
II
56.67%
36.Чипровци
Иван Марков Павлов
БСП и коалиция
II
72.16%
37.Чупрене
Георги Велков Стефанов*
БСП и коалиция
I
76.98%
38. Якимово
Сашко Ангелов Савков
БСП и коалиция
I
50.83%

Забележкa: Номерацията и подредбата на общините е според тази на ЦИК.

Със звездичка (*) са отбелязани кметовете, избрани за втори мандат.

ч.и.-частични избори (досега проведени в общини Рила, Котел, Долни чифлик и Батак)