ПЛОВДИВСКА ОБЛАСТ

ОБЩИНА
ИЗБРАН КМЕТ
ИЗДИГНАТ ОТ
ТУР
РЕЗУЛ.
1.Асеновград
Божидар Георгиев Малинов
БСП и коалиция
II
48.47%
2.Баните
Бойко Минчев Ешпеков
БСП и коалиция
I
53.84%
3.Батак
Иван Кавлаков
СДС
ч.и.
61%
4.Белово
Галина Георгиева Мизова
БСП и коалиция
II
55.63%
5.Борино
Исмаил Джамал Даракчъ
Инициативен комитет
II
66.36%
6.Брацигово
Илия Георгиев Калинов*
Инициативен комитет
II
52.38%
7.Брезово
Филип Стоянов Пулевски
БСП и коалиция
I
71.46%
8.Велинград
Георги Велев Аврамов
БСП и коалиция
I
54.34%
9. Девин
Силвия Игорова Юрукова
Инициативен комитет
II
47.79%
10.Доспат
Веселин Борисов Черкезов
Инициативен комитет
II
70.33%
11.Златоград
Николай Василев Деспотов
БСП и коалиция
I
56.50%
12.Калояново
Атанас Костадинов Терзийски*
БСП и коалиция
II
49.32%
13.Карлово
Николай Христов Енчев
БСП и коалиция
II
58.54%
14. Лесичово
Георги Борисов Стоилов*
БСП и коалиция
I
51.76%
15.Лъки
Красимир Славчев Манов*
БСП и коалиция
I
51.96%
16. Мадан
Валентин Асенов Гаджев
СДС
II
52.37%
17."Марица"
Делчо Желязков Пенев
БСП и коалиция
II
54.56%
18. Неделино
Радой Стоилов Кехайов
БСП и коалиция
II
40.52%
19.Пазарджик
Слави Кузов Генов
БСП и коалиция
II
49.68%
20. Панагюрище
Марко Николов Мечев
БСП и коалиция
I
61.25%
21. Пещера
Георги Данаилов Петърнейчев
БСП и коалиция
I
59.52%
22.Пловдив
Спас Георгиев Гърневски
СДС
I
52.26%
23.Първомай
Тодор Начев Баръмов
БСП и коалиция
I
54.33%
24.Ракитово
Георги Янков Попчев
БСП и коалиция
II
50.02%
25.Раковски
Иван Генов Лачев
БСП и коалиция
II
52.40%
26."Родопи"
Георги Запрянов Мостров
БСП и коалиция
II
52.40%
27.Рудозем
Николай Иванов Бояджиев*
СДС
II
41.21%
28. Садово
Аргил Генов Генчев*
БСП и коалиция
I
55.87%
29.Септември
Янка Борисова Кметска
БСП и коалиция
I
51.49%
31.Смолян
Костадин Димитров Чаталбашев
БСП и коалиция
I
56.83%
32.Стрелча
Динчо Евстатиев Динчев
БСП и коалиция
I
69.85%
33.Съединение
Елена Събева Попова
БСП и коалиция
I
53.40%
37. Хисаря
Златю Илиев Гаръбски
БСП и коалиция
I
53.53%
38. Чепеларе
Васка Вълчева Дърбоклиева
БСП и коалиция
I
51.55%

Забележкa: Номерацията и подредбата на общините е според тази на ЦИК.

Със звездичка (*) са отбелязани кметовете, избрани за втори мандат.

ч.и.-частични избори (досега проведени в общини Рила, Котел, Долни чифлик и Батак)