СОФИЙСКА ОБЛАСТ

ОБЩИНА
ИЗБРАН КМЕТ
ИЗДИГНАТ ОТ
ТУР
РЕЗУЛ.
1. Банско
Борис Христов Велянов
БСП и коалиция
II
56.08%
2. Белица
Салих Джемал Салих
ДПС
II
54.36%
3. Благоевград
Костадин Стоянов Паскалев
БСП и коалиция, ПС
II
52.94%
4. Бобов дол
Йорданка Никифорова Каленичкова*
БСП и коалиция
I
64.09%
5. Бобошево
Асен Атанасов Волев*
БСП и коалиция
I
53.94%
6. Божурище
Никола Ангелов Петров
БСП и коалиция
I
51.85%
7. Ботевград
Георги Пеев Георгиев
БСП и коалиция
I
51.20%
8. Брезник
Георги Александров Михайлов*
БСП и коалиция
II
65.40%
9. Годеч
Владимир Тодоров Кръстев
БСП и коалиция
I
53.32%
10. Горна Малина
Георги Иванов Кънчев
БСП и коалиция
II
51.69%
11. Гоце Делчев
Владимир Кръстев Москов
БСП и коалиция
II
64.11%
13. Гърмен
Басри Махмедов Мисирков*
ДПС
II
67.07%
16. Драгоман
Ганчо Григоров Ставрев*
БСП и коалиция
II
56.43%
17. Елин Пелин
Ангел Георгиев Бонев
БСП и коалиция
II
44.49%
18. Етрополе
Никола Маринов Дочев*
БСП и коалиция
II
44.40%
19. Земен
Милчо Йорданов Стойнев
БСП и коалиция
II
70.37%
20. Ихтиман
Димитър Иванов Бонев
Инициативен комитет
II
50.10%
22. Ковачевци
Методи Костадинов Кръстев*
БСП и коалиция
I
50.05%
24. Копривщица
Рашко Петков Христов
СДС
II
50.32%
25. Костенец
Александър Василев Арангелов
БСП и коалиция
I
50.69%
26. Костинброд
Йорданка Екзархова Кабакчиева
БСП и коалиция
I
52.56%
27. Кочериново
Петър Борисов Спасов*
БСП и коалиция
I
52.07%
28. Кресна
Николай Георгиев Бенгюзов
БСП и коалиция
II
35.86%
29. Кюстендил
Валентин Николов Вълов
БСП и коалиция
I
50.32%
31. Невестино
Райчо Стоименов Паунов*
БСП и коалиция
I
62.91%
32. Перник
Андрей Кирилов Андреев
БСП и коалиция
II
62.50%
33. Петрич
Андон Атанасов Чопаков
БСП и коалиция
II
50.07%
34. Правец
Цанко Василев Маринов
БСП и коалиция
I
67.79%
36. Радомир
Красимир Светозаров Борисов
БСП и коалиция
II
66.48%
37. Разлог
Георги Благоев Кирев
БСП и коалиция
II
50.91%
38. Рила
Борислав Дойчинов
Инициативен комитет
ч.и.
 
 
39. Самоков
Георги Симеонов Големинов*
БСП и коалиция
I
62.81%
40. Сандански
Костадин Александрив Бузов*
БСП и коалиция
I
50.88%

Забележкa: Номерацията и подредбата на общините е според тази на ЦИК.

Със звездичка (*) са отбелязани кметовете, избрани за втори мандат.

ч.и.-частични избори (досега проведени в общини Рила, Котел, Долни чифлик и Батак)

Продължава